Boğaz Köprüsü’nde Yürümeye Davetlisiniz…

Boğaziçi Köprüsü’nde yürümeye ne dersiniz?

İstanbul’da gezilecek, görülecek, yapılacak çok şey var. Bunlardan biri de her yıl düzenlenen İstanbul Maratonu ile Anadolu yakasından Avrupa yakasına yürüyerek geçmek. İstanbul’da yaşayan ya da bir şekilde yolu düşen herkes mutlaka Boğaz Köprüsü’nün fotoğraflarını çekmiştir. Peki Boğaz Köprüsü’nden  İstanbul fotoğrafları çektiniz mi? 🙂

Katılım sayısı yıldan yıla giderek artan İstanbul Maratonu için İstanbul’da yaşayanların yanı sıra İstanbul dışından da birçok kişi katılıyor. Profesyonel sporcularında yer aldığı İstanbul maratonunda Halk koşusu’da düzenleniyor. Yani katılmak için sporcu olmak zorunda değilsiniz. Ancak katılmadan önce koşu numaranızı almak için kayır olmalısınız.

İstanbul Maratonuna profesyonel koşucu olarak katılmak ücretli iken halk koşusu ise ücretsiz. Bu yıl halk koşusuna 30 bin’den fazla kişinin katılması bekleniyor. Maraton 15K Maratonu, 42K Maratonu ve 8K Halk Koşusu olmak üzere kısımlara ayrılıyor.

41. İstanbul Maratonu kapsamında düzenlenecek olan Halk koşusu için kayıtlar alınmaya devam ediyor. Halk koşusuna katılabilmek için 16 yaşını doldurmuş olma şartı aranıyor.

Kayıtlar, 25-30 Ekim tarihleri arasında İstanbul’un Anadolu Yakası’nda Bağdat Caddesi Şaşkınbakkal’da, Avrupa Yakası’nda ise Taksim İstiklal Caddesi girişinde kurulacak Spor İstanbul stantlarından, Spor İstanbul’a ait spor tesislerinden ve Geç kayıt için ise 31 Ekim, 1 – 2 Kasım tarihlerinde İstanbul Maraton ve Spor Fuarı’ndan ( Yenikapı Avrasya Gösteri Merkezinden ) alınacaktır. 😉

İstanbul Maratonu 3 Kasım’da!

Bu yıl 41’ncisi Vodafone sponsorluğunda düzenlenecek olan İstanbul Maratonu 3 Kasım 2019 Pazar günü 9.30’da başlayacak. Altunizade’den Beşiktaş’a kadar yürüyebileceğiniz bu etkinlik için kayıt olmayı unutmayın.

Daha detaylı bilgi için etkinliğin kendi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.  maraton.istanbul

istanbul maratonu

3

 

 

İsTaNBuL DeLiSi ツ

Doğma Büyüme İstanbullu, Doğuştan İstanbul Delisi... Taşı toprağı altın sayılan bir şehir varsa, o da İstanbuL… Her köşe başında farklı bir lezzet, her yerinde tarih, her sokağında bir kedi, dillere destan Boğaz manzarası ile vazgeçemediğimiz şehir. İstanbul'a deli olmamak mümkün mü?

One thought on “Boğaz Köprüsü’nde Yürümeye Davetlisiniz…

  • 13 Ağustos 2019 tarihinde, saat 08:41
    Permalink

    Heryıl katılıyorum bu yılda kesin ordayım… 🙂

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.