İstanbul Lale Festivali Başlıyor…

Her yıl olduğu gibi bu yıl da laleler bin bir güzellikteki renkleri ile İstanbul park ve sokaklarına renk katmaya başladılar. Şubat sonu Mart başı gibi dikilen lale soğanları bir bir açmaya başladılar. Sonunda beklenen ay Nisan geldi ve İstanbul’da Lale Festivali başlıyor. 1-30 Nisan 2015’te düzenlenecek 10. İstanbul Lale Festivali ziyaretçilerini bekliyor.

İstanbul'da Lale Zamanı

2015 İstanbul Lale Festivali Nerelerde Yapılacak?

Lale Festivali kapsamında gezebileceğiniz yerlerin başlıcaları; Emirgan Parkı, Sultanahmet Parkı, Göztepe Parkı, Büyük Çamlıca, Küçük Çamlıca, Fethipaşa Korusu ve Yıldız Parkı.
Bu yıl geçen yıllardaki lale festivallerinden farklı olarak ilginç bir rekora imza atıldı ve Sultanahmet Parkı’na Dünya’nın en büyük Lale Halısı yapıldı. Halının yapımı için 545.000 lale dikildi. Gidilip görülmeye ve yüzlerce fotoğraf çekmeye değer bir görüntü olduğuna emin olabilirsiniz. Sultanahmet meydanı her yıl olduğu gibi bu yıl da lale severleri zevkle ağırlayacak. Ayrıca Sultanahmet’te kurulan küçük satış noktalarından uygun fiyatlarla Lale soğanı ve fidesi de alabilirsiniz.

İstanbul Lale Festivali 2015

İstanbul’da Lale Zamanı

İstanbul’da lale mevsimi Nisan ayı ile başlıyor ve Mayıs ayına kadar sürüyor. İstanbul Büyük Şehir Belediyesi tarafından düzenlenen Lale festivali bu yıl 11 Nisan 2015 Cumartesi günü Saat: 11:00’de Emirgan Korusu’nda başlayacak. Festival programına ulaşmak için aşağıdaki link tıklayabilirsiniz.

İstanbul Lale Festivali Programı

Emirgan Korusu
Nisan ayı boyunca gidip gezebileceğiniz açık hava sergisi niteliğindeki başlıca yer ise Emirgan parkı. Emirgan Parkı bu yılda ana etkinlik alanı olarak hizmet verecek. Emirgan Korusu’na buyıl tam 192 farklı türden 2.800.000 lale dikildi. 🙂 Lale’nin bin bir tonu için herkes Emirgan Parkı’na…

Emirgan Parkı
Lale Festivali kapsamında, Yerli Müzik Grupları Performansları, Ebru Sanatçıları Performansları, Ressamların Performansları, Kaligrafi Sanatçıları Performansları, Cam Üfleme Sanatı Performansı, İSMEK Geleneksel Türk Sanatlarında Lale Sergisi, Lale Temalı Ürünler Satış Noktası, Lale Heykelleri Sergisi, Lale Festivali Kronolojik Fotoğraf Sergisi, Canlı Lale Satış Noktaları, Lale Fotoğraf Çekim Noktası gibi etkinlikler olacak.

10. İstanbul Lale Festivali, Lale sevenleri bekliyor…

İstanbul lale festivali

Lale Festivali 2015

İsTaNBuL DeLiSi ツ

Doğma Büyüme İstanbullu, Doğuştan İstanbul Delisi... Taşı toprağı altın sayılan bir şehir varsa, o da İstanbuL… Her köşe başında farklı bir lezzet, her yerinde tarih, her sokağında bir kedi, dillere destan Boğaz manzarası ile vazgeçemediğimiz şehir. İstanbul'a deli olmamak mümkün mü?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.