Kartepe: İstanbul’a En Yakın Kayak Merkezi

Kocaeli ilinin ilçelerinden biri olan Kartepe, yemyeşil doğası ve kış sporlarına elverişli yapısı ile dikkat çekmektedir. İstanbul’a yakın konumu nedeniyle kısa tatiller ve günübirlik turlar için sıkça tercih edilen Kartepe, beldelerinden biri olan Maşukiye’nin meşhur kahvaltısı ile de adını duyurmayı başarmıştır.

Yemyeşil doğası ve meşhur Maşukiye kahvaltısı ile bahar ve yaz mevsimlerinin vazgeçilmezi olan Kartepe, kayak merkezi ile de kış mevsiminde misafirlerini ağırlamaktadır. Kartepe aslında her mevsim çok güzel…

Kartepe’de Gezilecek Yerler

Eşsiz doğal güzellikleri ile misafirlerini büyüleyen Kartepe’de Gezilecek Yerler listesini az sayıda tarihi özellikli yapının yanı sıra çokça doğal güzellikler oluşturmaktadır.

Kocaeli’nin en çok turist çeken ikinci bölgesi olan Maşukiye, yemyeşil doğası ve meşhur kahvaltısı ile nam salmıştır. 2. Abdülhamit tarafından yaptırılan Hikmetiye Camii, 1960 yılında geçirdiği restorasyon çalışması sonrasında günümüze değin sağlam olarak ulaşmıştır.

Yine Kartepe sınırları içerisinde yer alan doğal güzelliklerden Aygır Deresi, Kuzu Yaylası, Alabalık Vadisi, Soğuksu Piknik Alanı, Başdeğirmen Mesire Yeri, Uzuntarla, Sarımeşe ve Eşme’yi gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz.

Kartepe’de birçok aktiviteye deneyimleme imkanı bulabilirsiniz. Kartepe’nin eşsiz doğası kuş gözlemciliği, jeep safari, olta balıkçılığı, kürek, yamaç paraşütü, at biniciliği, avcılık, foto safari, off road, trekking, painball, motokros, golf, bisiklet, atv safari ve su kayağı aktivitelerini yapmak için elverişli alanlara ev sahipliği yapmaktadır.

Kartepe Kayak Merkezi

Kartepe’de gerçekleştirilebilecek en meşhur aktivite ise kış sporlarıdır. Kartepe Kayak Merkezi’nde tüm kış sporlarını yapma imkanı bulabilirsiniz. Zirvesi 1608 metre yüksekliğe sahip olan Kartepe Kayak Merkezi; kayak sezonunu her yılın Aralık ayında açmakta ve kayak keyfi bir sonraki yılın Nisan ayına kadar sürmektedir.

Türkiye’nin sayılı kayak merkezlerinden biri olan Kartepe Kayak Merkezi; 42 kilometrelik pist alanı, 14 adet doğal pist, 3 adet telesiyej ve 2 adet teleski ile kış sporu severlere eşsiz bir eğlence imkanı sunmaktadır. Kolay ve zor pistlere ev sahipliği yapan Kayak Merkezi, çocuklara özel baby lift alanı ile de her yaşa hitap eden bir tesis olduğunu kanıtlamaktadır.

Kartepe Kayak Merkezi’nde kış sporlarının tadını çıkarabilir, özel kayak dersi alabilir ve kayak ekipmanları kiralayabilirsiniz.

Kartepe’de Konaklama

Kartepe, gelişmiş konaklama imkanları ile de misafirlerinin memnuniyetini sağlamaktadır. Konforlu hizmetleri ile ön plana çıkan Kartepe Kayak Otelleri, her bütçeye hitap edebilen alternatifleri ile de misafirlerinin beğenisini kazanmaktadır.

Siz de İstanbul’a yakın konumu ile ön plana çıkan Kartepe’yi özellikle yılın sonbahar – kış dönemlerinde değerlendirmeyi ihmal etmeyin.

İsTaNBuL DeLiSi ツ

Doğma Büyüme İstanbullu, Doğuştan İstanbul Delisi... Taşı toprağı altın sayılan bir şehir varsa, o da İstanbuL… Her köşe başında farklı bir lezzet, her yerinde tarih, her sokağında bir kedi, dillere destan Boğaz manzarası ile vazgeçemediğimiz şehir. İstanbul'a deli olmamak mümkün mü?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.