İstanbul’a Yolculuk

İstanbul, Türkiye’nin Marmara Bölgesinde yer alan bir şehri olmasının yanı sıra aynı zamanda ülkenin en gelişmiş şehri olma özelliğini de taşımaktadır. İstanbul, hem sahip olduğu kültürel miras ve doğal güzellikler hem de jeopolitik konumu ile dünyanın en önemli şehirlerinden bir tanesidir.

Ünlü Fransız komutan Napolyon’un İstanbul için, “İstanbul’u alan dünyanın anahtarını eline almış olur” dediği rivayet edilmektedir. Dünyanın anahtarı mıdır bilinmez ama İstanbul’un dünyanın en güzel şehirlerinden biri olduğu kesin. İstanbul’u dünyanın nadide şehirlerinden biri haline getiren özelliği, şehrin Asya ve Avrupa kıtalarını bir köprü gibi bir araya getirmesidir.

İstanbul’a Yolculuk ve Ulaşım

Türkiye’nin en büyük şehri olan İstanbul’u ülkenin her yanından ziyaret son derece kolaydır. Dilerseniz herhangi bir şehir üzerinden kara yolu ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Ancak uzun yolculuklar yerine konforlu kısa yolculukları tercih ediyorsanız İstanbul uçak bileti alarak şehri ziyaret edebilirsiniz. İstanbul hiç şüphesiz dünyanın en güzel şehirlerinden biridir. Eğer ilk kez geliyorsanız bu şehre hayran kalarak yıl içerisinde tekrar gelmeyi isteyebilirsiniz. Yıl içerisinde çok kez uçak yolculuğu yapmak bütçenizde istenmeyen rakamların ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu nedenle internet üzerinden ucuz uçak bileti bulma motorlarını kullanarak İstanbul en uygun uçak biletlerini bulabilirsiniz. Böylece hem zamanınızdan hem de paranızdan tasarruf sağlamış olursunuz.

Alacağınız İstanbul uçak bileti ile kolayca gelebileceğiniz bu şehir gezip görmek ve keşfetmek adına gerçekten muazzam imkanlar sunmaktadır. Yaklaşık yirmi milyonluk nüfusu ile birlikte dünyanın en hareketli şehirlerinden biridir. Geceleri ayrı gündüzleri ayrı değerlendirebilirsiniz. İstanbul, bir kültür başkenti olmasının yanı sıra aynı zamanda ülkenin sanat ve eğlence merkezidir de. Çok farklı etkinlikler için sık sık İstanbul’u ziyaret etmek istiyorsanız İstanbul en uygun uçak biletlerini araştırmak yolculuğunuz için güzel bir başlangıç olacaktır.

İstanbul’da Nereleri Gezelim?

Etrafı denizlerle çevrilmiş bu şehrin gezilmesi ve görülmesi gereken noktalarından bir tanesi kesinlikle şehrin sembolü haline gelmiş olan Kız Kulesi’dir. Bu tarihi anıt neredeyse şehrin en bilindik sembollerinden biri haline gelmiştir. Denizin ortasına kurulmuş olan tarihi yapı içerisinde eşsiz manzarası eşliğinde akşam yemeği yiyebileceğiniz bir restoranda yer almaktadır.

Galata Kulesi de Kız Kulesi gibi İstanbul’un sembol yapılarından biridir. İstanbul uçak bileti alarak şehre ilk kez gelen yolcuların özellikle ziyaret etmeleri gereken yerlerden biridir. Bu kulenin şehri baştan başa görmenizi sağlayacak inanılmaz bir manzarası vardır. Galata Kulesi’ni ziyaret etmeden önce fotoğraf makinenizin yanınızda olduğundan ya da telefonlarınızın şarjının dolu olduğundan emin olun. Galata Kulesi üzerinden özellikle sosyal medya hesaplarınız için harika fotoğraflar çıkarabilirsiniz.

İstanbul ziyaretçilerinin bu nokta haricinde, “Ayasofya, Topkapı Sarayı, Yerebatan Sarnıcı, Çamlıca Tepesi” gibi gezmesi gereken onlarca yer vardır. İstanbul’u tam anlamı ile keşfetmek için tatilinizin en az üç günlük bir süreci kapsaması yerinde olacaktır. Kısa süreli bir tatil içerisinde İstanbul’u yeterince gezemediğinize inanıyorsanız İstanbul uçak bileti alarak birden fazla kez ziyaret ederek her seyahatinizde farklı bölgelerini keşfe çıkabilirsiniz.

İsTaNBuL DeLiSi ツ

Doğma Büyüme İstanbullu, Doğuştan İstanbul Delisi... Taşı toprağı altın sayılan bir şehir varsa, o da İstanbuL… Her köşe başında farklı bir lezzet, her yerinde tarih, her sokağında bir kedi, dillere destan Boğaz manzarası ile vazgeçemediğimiz şehir. İstanbul'a deli olmamak mümkün mü?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.