Şişli Semt Rehberi

Şişli; İstanbul’un en önemli iş, finans, alışveriş ve ulaşım merkezlerinden biri oluşu, gün içindeki yoğunluğu ve gelişmiş konaklama imkanları ile dikkat çekmektedir. Modern yapıdaki binaların çokluğuyla dikkat çeken Şişli’de az sayıda bulunan tarihi özellikli yapılar ise görülmeye değerdir.

macka-demokrasi-parki-sisli

Şişli’de Gezilecek Yerler‘in başını ünlü alışveriş merkezleri çekmektedir. Her gün binlerce misafirini ağırlayan Cevahir Alışveriş Merkezi yerli – yabancı birçok kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Trump Alışveriş Merkezi, Astoria Alışveriş Merkezi ve Profilo Alışveriş Merkezi’de gün içinde binlerce misafirini ağırlayan önemli alışveriş merkezleridir. Ama ben avm’ye kapanmak istemiyorum derseniz ünlü Nişantaşı caddesi’de Şişli’de gezebileceğiniz yerler arasında.şişli camii

Geneli modern yapılı binalardan oluşan Şişli’de gezilebilecek tarihi özellikli yapılarda bulunmaktadır. Tarihi Şişli Camii öncelikle görmeniz gereken yapılardan. Ayrıca Atatürk’ün bir süre konakladığı günümüzde ise müze olara kullanılan Atatürk Müzesi, Türkiye’nin ilk ulusal anıtı olan Abide-i Hürriyet Anıtı, sadece ilçenin değil kentin de oksijen kaynağı olan Maçka Demokrasi Anıtı, 1949 yılında hizmete açılmış olan Şişli Camii, 1947 yılında açılmış olan kentin en önemli salonlarından Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu, Cumhuriyet Caddesi üzerindeki Saint Esprit Kilisesi, 2. Abdülhamit tarafından 1895 yılında yaptırılan Darülaceze, Abdülmecit tarafından 1854 yılında yaptırılan Teşvikiye Camii, Kenter Tiyatrosu, Şişli Radyo Evi, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı, Askeri Müze ve Halaskargazi Caddesi Şişli’de gezilebilecek önemli mekanların başlıcalarıdır.

şişli atatürk müzesi

Şişli; modern yapıları ve alışveriş merkezleri dışında ulaşımı ile de ilgi çekmektedir. İstanbul’un en önemli ulaşım merkezlerinden biri olan Şişli’yi her gün işine ve okuluna gitmekte olan on binlerce insan ulaşım imkanları yüzünden tercih etmektedir. Gelişmiş ulaşım imkanları ile dikkat çeken Şişli’ye otobüs, metro, metrobüs ve dolmuşlar aracılığı ile ulaşım sağlanması mümkündür.

tesvikiye camii

Şişli’yi gezerken yorulmanız durumunda ise dinlenme imkanı bulabileceğiniz birçok cafe, restaurant, avm ve park bulunmaktadır.

İstanbul’a şehir dışından gelecekseniz konaklama ihtiyacınız olacaktır. Şişli konaklama bakımından da oldukça gelişmiştir. İstanbul’un her yerine ulaşım kolaylığı nedeniyle konaklama olarak da tercih edilen ilçede Şişli Otelleri her bütçeye uygun zengin alternatifleriyle dikkat çekmektedir.İstanbul yolculuğunuza çıkmadan önce değerlendirmeniz gereken diğer konu ise ulaşım. İstanbul’a hava yolu, demir yolu, deniz yolu yada kara yolu ile ulaşabilirsiniz. Kara yolunu tercih ederseniz şehirler arası otobüs yolculuğu için NeredenNereye.com‘u ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul Şişli’ye iş, eğitim, toplantı gibi herhangi  bir sebeple gelmiş olsanız bile her zaman İstanbul’da değerlendirilecek gezilecek yerler vardır. Şişli ayrıca merkezi olması sebebiyle de tüm İstanbul gezi planlarınızda da size kolaylık sağlayacak bir lokasyondur.

İsTaNBuL DeLiSi ツ

Doğma Büyüme İstanbullu, Doğuştan İstanbul Delisi... Taşı toprağı altın sayılan bir şehir varsa, o da İstanbuL… Her köşe başında farklı bir lezzet, her yerinde tarih, her sokağında bir kedi, dillere destan Boğaz manzarası ile vazgeçemediğimiz şehir. İstanbul'a deli olmamak mümkün mü?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.